Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim

Kupując mieszkanie od dewelopera powinniśmy doliczyć do ceny nieruchomości koszt jego wykończenia oraz zaplanować prace jeszcze przed odebraniem kluczy. Gdy nastąpi moment odbioru warto wesprzeć się fachową wiedzą specjalistów i z ich wsparciem ocenić czy nasz deweloper prawidłowo wywiązał się z wszystkich zobowiązań, które widniały w umowie.

Gdy odbierzemy już klucze na pierwszy ogień powinny pójść zmiany konstrukcyjne, takie jak rozplanowanie dodatkowych ścian czy tez dodanie większej ilości podłączeń pod lampy, gniazdka i wejścia na linię telewizyjną i internet. Na tym etapie warto również pamiętać o doprowadzeniu połączeń trójfazowych w docelowe miejsca. Ponadto trzeba również upewnić się czy obecne podłączenia hydrauliczne są dla nas wystarczające.

Gdy rozplanujemy już wszystko możemy zabrać się za budowanie dodatkowych ścian oraz przeciąganie dodatkowej instalacji elektrycznej oraz wodnokanalizacyjnej. Następnie czeka nas szpachlowanie powierzchni, wygładzanie całości i malwoanie. Po zakończeniu tych zadań możemy przejść do układania płytek, paneli i podłóg. Gdy mamy to już za sobą, to możemy rozpocząć montaż ościeżnic i drzwi wewnętrznych. Na samym końcu montujemy właściwe oświetlenie oraz przechodzimy do montażu sprzętów, takich jak umywalki, wannę lub prysznic, toalety i baterie oraz sprzęt AGD i meble.

2019-12-30T23:41:57+00:00